СДСМ: Извршената правда врз поранешниот шеф на УБК е директен пораз за остатоците на режимот

Од:

„Пропаднаа обвинувањата, лагите и спиновите кои доаѓаа од белиот дворец, за наводни договори со власта за бегството на Сашо Мијалков.

Единствена вистина е договор помеѓу Мицкоски и Мијалков, аминуван од осудениот криминалец, Никола Груевски, за спас на криминалното ВМРО-ДПМНЕ“, велат СДСМ.

„ВМРО-ДПМНЕ води грчевита борба за опстанок кога во државата се создаваат услови за правда.

Граѓаните точно знаат дека бегството на Мијалков најмногу им одговараше на Христијан Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ.

Извршената правда врз поранешниот шеф на УБК, е директен пораз за остатоците на режимот, за Христијан Мицкоски и врвот на партијата, како единствени кои се на браникот на криминалот и кои работат против правдата и владеење на правото.

Затоа се казнети од граѓаните и од правдата и уште долго ќе останат во опозиција“, соопштува СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ дури и во опозиција се соочува со притисокот од народот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Николоски молчи за неговата наводна поврзаност во скандалот „Кавијар дипломатија“

Ана Ололовска

СДСМ: Институциите водат неселективна и бескомпромисна борба против корупцијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Талевски: МВР на дело покажува што значи бескомпромисна, неселективна борба против корупција

Ана Ололовска

СДСМ: Продолжува поддршката за економијата, за работниците

Ана Ололовска

СДСМ: Пропадна уште една гнасна лага на ВМРО-ДПМНЕ, нема никава поврзаност на семејството Заеви со акцијата за заплена на дрога

Катерина Павлова-Николовска