СДСМ: Две години локална власт во Охрид, Пецаков и ДПМНЕ ги разочараа граѓаните

Од:

Локалната власт на ДПМНЕ во над 40 општини на половина од мандатот ги изневери очекувањата и ги разочара граѓаните.

Големо е разочарувањето на Охриѓани по 2 години локална власт на Пецаков и ДПМНЕ во Охрид.

Нема проекти, нема резултати, а ДПМНЕ и Пецаков создадоа поголеми сметки за охриѓани.

Поголема цена на паркинг, зголемени услуги на градски пазар за 35%. Зголемена е цената и на гробарината и на гробните места за 75%.

Наспроти ветувањата од ДПМНЕ и Пецаков, нема изградба на нова градинка ниту обнова на постоечките. Нема нова станица за отпад, нема нова катна гаража. Не е обновен плоштад Крушевска Република.

Нема нови 4 терени за баскет, нема нови спортски терени.Нема бесплатен превоз за пензионери ниту за лица со посебни потреби Нема набавка на специјален пловен објект наменет за чистење на Охридско езеро од отпадоци.

Пецаков и ДПМНЕ ги изневерија охриѓани. Охрид наместо да се развива, со Пецаков и ДПМНЕ назадува.

ДПМНЕ ги разочара, ги изневери граѓаните на Охрид, соопстуваат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

Мицкоски: Победата на ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот против оваа ненародна власт е се поизвесна, во завршна фаза е и програмата која ќе ја трансформира Македонија

СДСМ: Претседателот на државата да се бира на непосредни избори

Предраг Петровиќ

Пратеничката група на СДСМ ќе поднесе законски измени за да нема пораст на функционерските плати

(ВИДЕО) Лозановска: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи никогаш повеќе да се прави пиар со болни како што е случајот со Леонид

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите кој е наш предлог

Кузеска: Наместо аматерски скечеви пратениците од ДПМНЕ да ги вратат дипломатските пасоши со новото уставно име