СДСМ: ДПМНЕ наутро праќа соопштенија за Левица дека се Хамас, а Мицкоски навечер вели дека ќе коалицира со нив

Од:

ДПМНЕ наутро праќа соопштенија за Левица тврдејќи дека се Хамас, а Мицкоски навечер вели дека ќе коалицира со Левица.

Дури Мицкоски вели дека ќе преговарал на маса за вредностите со проруската Левица.

Кои вредности се тоа? Против НАТО и против ЕУ, изолација, диктарура, режим и потпалувачка реторика. Тоа се вредностите на Левица за кои Мицкоски сака да преговара.

Со признанието на Мицкоски за колаиција со ДПМНЕ јавноста ги виде „вредностите“ на ДПМНЕ.

Мицкоски и ДПМНЕ се против стратешките интереси на државата, против НАТО, против ЕУ, но затоа се ЗА коалиција со Апасиев и Левица, соопштуваат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

Битиќи од Старо Нагоричане: СДСМ ќе победи на изборите и ќе ја водиме државата таму каде што заслужува, во Европа

Горан Наумовски

СДСМ: ДПМНЕ се уплашени од кандидатурата на Пендаровски

Катерина Ѓуровски

Извршниот одбор на СДСМ го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за Претседател на државата

Горан Наумовски

Левица: По наше барање, укината етничката графа во изводите и спречена етнизација на државата

Стоилковски: Дали Филев, директор на СДС од Радовиш е трговец со дрога во полициски билтен

(ВИДЕО) Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски ја вработил кумата во Водовод, обвинуваат од СДСМ

А1он