СДСМ Центар: Сите на 17-ти да излеземе на мирен, ненасилен протест

Од:

ОО СДСМ Центар ги повикува симпатизерите, членовите, но и сите граѓани, без разлика на партиска, верска и национална припадност да дојдат на протестот в недела (17. мај) во 14 часот пред Влада. Ова е посочуваат сплотени со една цел, да ја вратиме државата во рацете на граѓаните и заедно да одлучуваме за нашата иднина .

Еве што стои во повикот:

Почитуван пријателе, Во недела, 17-ти мај 2015г. со почеток од 14 часот пред Владата на Р.М ќе се одржи најголемиот сенароден, натпартиски, граѓански протест. Приклучи се и ти, повикај ги своите пријатели и сите заедно, рамо до рамо, без било какви предрасуди, партиски, етнички или верски, да излеземе на мирен, ненасилен протест. Обединети против насилството, да ги вратиме демократијата, мирот и стабилноста во Македонија. Да ја вратиме слободата во Македонија! Заедно, сплотени со една цел, да ја вратиме државата во рацете на граѓаните и заедно да одлучуваме за нашата иднина.
#НаПротест #Доаѓаме

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Каевски: Вложувањата во МВР придонесоа да имаме мотивирана полиција и пад на криминалот

Ана Ололовска

СДСМ: Ги зголемуваме стипендиите и воведуваме нови, продолжуваме со вистинска грижа за младинскиот стандард

Ана Ололовска

Кузеска: Анкетите потврдуваат – СДСМ го има најдоброто, во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена

(ВИДЕО) Колева: Раст на просечната плата од 8,8 отсто, македонската економија е стабилна и развојна

Ана Ололовска

СДСМ: Продолжуваме со вистинска грижа за граѓаните, укината дополнителната акциза за горивата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: СДСМ останува посветена на заштита и унапредување на животниот стандард на сите граѓани

Ана Ололовска

Leave a Comment

2 + seventeen =