СДСМ: Арсовска бега од одговори во јавноста, но не може да побегне од поразот што ќе и го испорачаат Скопјани во недела на 17 октомври

Од:

Од СДСМ преку соопштение реагираат на денешната прес конференција на кандидатката за градоначалничка на Скопје, Данела Арсовска.

„Независната“ кандидатка Данела Арсовска на ВМРО-ДПМНЕ два дена бега од одговори во јавноста откако беше фатена жива во голем скандал каде како управител на нејзините фирми направила долг од 54.000 евра за неплатена струја и салата Расадник ја оставила во руинирана состојба.

Толку од чесноста,толку од искреноста, толку од лажното тврдење на кандидатката на Груевски.

Ако може без око да и трепне да прави милионски долгови, јасно е како ден дека исто ќе се однесува и со парите на граѓаните, со буџетот на Град Скопје.

Тоа е препознатливиот печат на кадрите на ВМРО-ДПМНЕ, нечесно однесување и бегање од одговорност. Тоа е препознатливиот печат на деструктивното ВМРО-ДПМНЕ кое 27 години го опустошуваше Скопје.

Колку и да бега од одговори Арсовска не може да избегне од казната што ќе и ја испорачаат скопјани на 17 октомври, бидејќи упорно и безобразно и потценува и се обидува да ги излаже со стари веќе видени трикови“, се наведува во соопштенето на СДСМ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Антонио Милошоски силно се залага за евроатлантските интеграции на Македонија

А1он

СДСМ: Милошоски лобира против почеток на преговори со ЕУ, ВМРО-ДПМНЕ е докажан противник на евроинтеграциите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Во СДСМ ништо ново, синчето на градоначалникот од транзицијата, Ковачевски ќе биде наследник и пион на Заев

Ана Ололовска

СДСМ ја почна постапката за кандидирање лидер на партијата, ДУИ смета дека Заев треба да почека со оставката за премиер

Ана Ололовска

Започна постапката за кандидирање за претседател на СДСМ, изборите на 12 декември

Ана Ололовска