Санкционирани 334 возачи во Скопје

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 334 мерки, меѓу кои 24 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, 10 мерки за управување под дејство на алкохол, 33 за користење на мобилен телефон, 20 санкции за неносење заштитна маска, 70 мерки за непрописно паркирани возила, a 56 возила се подигнати од „пајак“ службата.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Би можело да ве интересира

Во Скопје уште девет жртви на Ковид-19, само еден од починатите имал над 70 години

Жарко Настоски

Во Скопје вчера санкционирани 388 возачи

Ана Ололовска

Дваесет и четири сообраќајни прекршоци за шест часа регистрирани во Кавадарци

Ана Ололовска

Санкционирани 171 возачи во Бутел и Чучер Сандево

Ана Ололовска

Уште еден црн рекорд во главниот град – 16 скопјани ја загубија борбата со коронавирусот

Жарко Настоски

Санкционирани 103 возачи во Илинден

Ана Ололовска