Сакале да крадат мотоцикл во Тетово, ги фатиле на лице место: Уапсени 21 годишник и малолетник

Од:

Во 02.30 часот по полноќ, на улица „Иво Лола Рибар“ во Тетово, полициски службеници од СВР-Тетово ги лишиле од слобода М.С.(21) и малолетник, двајцата од Тетово.

„Тие биле затекнати при кражба на мотоцикл во двор од куќа. Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицата се задржани во полициска станица“, соопшти МВР

Од полицијата посочуваат дека по целосно документирање на случајот, против нив ќе следува соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Возач од Македонија имал мозочен удар во Унгарија, денеска е пренесен во Скопје со медицинскиот хеликоптер

Претреси во Битола, приведени двајца дилери, пронајдена дрога

А1он

Обвинителството чека извештај за претресите во Идризово, официјална потврда за ископаните тунели се уште нема

Од возило во движење пукано кон куќа во Тетово, нема повредени

МВР: Три кривични пријави за полицаец од Крушево

Тројца приведени за пожарот во Универзална сала

Катерина Ѓуровски