РК „Охрид“ за Јана

Од:

Вечерашниот натпревар помеѓу РК „Охрид“ и РК „Бутел“ ќе има и хуманитарен карактер. Сите средства собрани од продажбата на влезниците за натпреварот ќе бидат донирани за охриѓанката Јана Арсовска.

Дополнително во СРЦ „Билјанини Извори“ ќе бидат поставени и кутии за донации од охридскиот Црвен крст.

Влезниците за натпреварот може да се набават на билетарницата во СРЦ „Билјанини Извори“ која ќе биде отворена од 12 часот и ќе работи до почетокот на натпреварот во 19 часот.

Сите тимски и сплотени да помогнеме за ЈАНА!

Би можело да ве интересира

Седми хуманитарен Црвено-црн бал „Верувај и љуби”

Ана Ололовска

Повик за помош на семејството Ахмети од Драчево

Ана Ололовска

Хуманитарен систематски преглед на децата од домот „11. Октомври“ во ПЗУ Интермед Арт

Ана Ололовска

Кампања за реконструкција на живеалишта на социјално загрозени семејства со деца

Ана Ололовска

Хуманитарна акција „Подари со радост“ на „Епилепсија Македонија“

Ана Ололовска

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО- Донираме за малата Симона

Ана Ололовска