(ВИДЕО) Рангелова: Не знам за што сум повикана во СЈО, не се чувствувам виновна

Од:

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова рече дека не знае зошто е повикана во Специјалното јавно обвинителство и дека не се чувствува виновна.

Таа исто така изјави дека ќе побара увид во доказите кои Специјалното обвинителство ги има обезбедено против неа.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Арсовски: Криминалот и корупцијата имаат име и презиме – Зоран Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: СДСМ нуди исти луѓе со исти лаги, време е да замине во историја

Ана Ололовска

СДСМ: Деструктивното ВМРО-ДПМНЕ упорно го блокира Законот за наставници и стручни соработници, упорно работи на штета на граѓаните и образованието

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да се разбуди од сонот, сега е 2021 година, а не 2017 година, лагата по втор пат нема да им помине

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Мега скандал и шверцерско носење на ребаланс на буџет во Општина Гази Баба на седница која трае 20 часа, градоначалникот Георгиевски штити криминални интереси

Ана Ололовска

Мицкоски: Мини Шенген не е алтернатива за ЕУ

Ана Ололовска