Радовишанец минатата ноќ силувал малолетничка

Од:

26-годишен жител на Радовиш е осомничен дека во текот на изминатата ноќ силувал малолетна девојка во градот, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

„На 21.04.2021 година ОВР Радовиш до Основен суд Струмица поднесе кривична пријава против С.М. (26) од Радовиш, поради постоење сомнение дека ноќта помеѓу 20/21.04.2021 година во Радовиш осомничениот извршил обљуба врз малолетничка,“ се вели во полициското соопштение.

С.М. е лишен од слобода и во текот на денот ќе биде изведен пред судија на претходна постапка од Основен суд Струмица, додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за полицаец од Деве Баир за примање поткуп

Приведен криумчар на мигранти

Неколку повредени во пожар во хотел во Скопската чаршија

Ана Ололовска

29-годишна девојка падна од зграда во Охрид

Ана Ололовска

Казнет скопјанец кој со „опел корса“ се движел низ Градски парк

Ана Ололовска

Пронајден пиштол, приведено едно лице

Ана Ололовска