Пукотници во Чаир, полицијата ја блокира улицата „Цветан Димов“

Од:

Престрелка се случила попладнево во скопската населба Чаир, а од МВР го потврдуваат случајот.

„На 20.11.2020 во 14.55 пријавено е пукање од огнено оружје на ул.“Цветан Димов“ пред продавница за автоделови. На местото на настанот се пронајдени чаури од огнено оружје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот”, соопштија од МВР.

Поради инцидентот, целата улица е блокирана, а засега нема пријава за повредени лица.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Српски полицајци дочекани со боксови на „дива“ прослава на Стара нова година

Жарко Настоски

Работник во перална уништи „Ферари“ на фудбалерот Маркети вредно 300.000 евра

Жарко Настоски

ВИДЕО: Човек снимен како шутира кутре во Белград, уапсен во Врњачка Бања

Жарко Настоски

Толпа нападнала струмички полицајци додека апселе криминалец, морале да пукаат во воздух

Жарко Настоски

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода, бидејќи му побарал лична карта

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Нов испад на Плоштад, човек се крсти кај споменикот на Цар Самоил пред паркиран автомобил

А1он