Пукање на Бит Пазар, уапсен е пиштолџијата

Од:

МВР извести дека вчера околу 18 часот полициски службеници го уапсиле И.Р.(33) од Скопје, поради сомнение дека непосредно пред тоа на подрачјето на Бит Пазар од пиштол испукал неколку куршуми во воздух.

При преглед во возилото „ауди“ кое го управувал, биле пронајдени и одземени пиштол калибар со рамка со 13 куршуми и уште една рамка со 17 куршуми.

– Лицето е задржано во полициска станица и по целосно расчистување и дoкументирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Еден убиен, двајца ранети во стоматолошка ординација во Калифорнија

Горан Наумовски

Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во престрелка во Орландо

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце

Предраг Петровиќ

Властите во Канзас Сити открија како започнало пукањето на прославата на шампионатот

Пукање во базата на американските воздухопловни сили во Монтана

Атина: Три лица загинаа во престрелка во бродска компанија, напаѓачот се самоуби

Горан Наумовски