Првото бебе кое се роди во 2023 година е машко

Од:

Првото бебе кое се роди во 2023 година е машко. Бебето дојде на свет на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје во 00.01 часот.

Тешко е 3720 грама, долго е 51 сантиметар.

Стојанка Панајотова од Кочани е мајка на бебетото и тоа е нејзино прво дете.

Би можело да ве интересира

Обвинителството ги утврдува причините за смртта на седумесечното бебе од Вевчани

Петмесечно бебе доживеало срцев удар во Леголенд

Горан Наумовски

Морничав случај во Велика Британија: Пет лица прикриле смрт и погреб на бебе

А1он

Бебе од Србија почина во Виена, приведени родителите

А1он

Бебе падна од првиот кат на зграда во подрум во Параќин

Гинеколог од Сремска Митровица во притвор, осомничен за акушерско насилство

А1он