Голема дупка сред улица во Дебар Маало

Од:

Голема дупка, пропаднат асфалт на улицата Дане Крапчев во Дебар Маало. Опасна е по безбедноста за возачите но и за пешаците. Возачите се револтирани, велат ги уништуваат секојдневно возилата.

dobivaj vesti na viber

Пешаците се плашат дека може да се повредат бидејќи дупката е релативно длабока и е опасност за движење, особено што може да се пропадне навечер.

Би можело да ве интересира

Коњ врзан на тераса во руинирана куќа во центарот на Скопје, спасен и пренесен во Зоолошката градина

Катерина Павлова-Николовска

Апсења во Дебар Маало, шестмина приведени, пронајдени кокаин и оружје

Катерина Павлова-Николовска

Жителите гневни за сечата на 18 дрвја во Дебар маало, Богдановиќ тврди дека е за нивна безбедност

Кристијан Ландов

Град Скопје ги враќа имињата на улиците „Ленинова“, „Железничка“, „Мексичка“…

Жарко Настоски

Прегазен човек на пешачки премин во Дебар Маало

Искра Манојлоска

Ибрахим Ругова, кројачот Ангелковски и Дејвид Боуви може да добијат улици во Скопје, Градот објави листа со над 500 нови имиња

Жарко Настоски