Пронајдено е телото на жената што се фрли во Вардар

Од:

Полициски специјалци денеска нешто по 12 часот го пронашле телото на жената кој на 31. декември во центарот на Велес се фрли во Вардар. Телото е пронајдено во близина на мостот кај селото Кочилари информира Центарот за управување со кризи.

– Регионалниот ЦУК Велес информира дека од Полицијата – СВР Велес добиле информација дека во 12.20 часот денеска, на 02.01.2023 годин во близина на мостот кај с.Кочилари од страна на полициските специјалци од МВР е пронајдено телото на женското лицето кое на 31.12.2022 година (половина час по полноќ) се фрли во водите на р. Вардар од Мало Мовче во централното градско подрачје во Велес се наведува во соопштението од ЦУК.

Телото е извлечено на брегот на реката и се чека екипа од СВР Велес за увид на лице место. Потоа, следи процедура за потврда на состојба од лекар и од јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

Приведен 39-годишник од Велес осомничен за кражба во домот на негов сограѓанин

Горан Наумовски

Во куќа во Велес пронајден мртов маж

„Кепс Монт“ нема да ја преработува троската од Топилница: Градоначалникот на Велес не ја потпиша Б – интегрираната еколошка дозвола

Орце Костов

Спречен пожар од заборавен шпорет во Велес

Катерина Ѓуровски

Приведена велешанка поради поседување хероин

А1он

Приведен 42-годишен жител од велешкото село Бузалково под сомнение дека подметнал пожар во казино