Пронајдени и спасени двајца планинари на Шар Планина

Од:

Успешно пронајдени и спасувани планинарите од Екипите за брз одговор за спасување од планина при Дирекцијата за заштита и спасување.

dobivaj vesti na viber

– Еден од планинарите бил повреден, извршено му е брзо интервирање на коленото. Екипите на Дирекцијата за заштита и спасување заедно со планинарите се упатени кон с. Вешале, информираат од Дирекцијата за заштита и спасување.

Би можело да ве интересира

Обучени волонтери од сите засегнати општини ќе ја штитат Шар Планина од пожари

Ана Ололовска

Врвот Голема Вртешка дел од маршрутата на ПСК „Голак“ Делчево

Ана Ололовска

Почна скијачката сезона на Попова Шапка, прв пат во рамки на новиот национален парк Шар Планина

Ана Ололовска

„Шарска белина – шарска убавина“ – отворање на Скијачката сезона во Ски- центарот „Попова Шапка“

Ана Ололовска

Се формира ЈУ за управување и заштита на Националниот парк Шар Планина

Ана Ололовска

Се преговара за повлекување на концесионерите за хидроцентрали на Шар Планина

Ана Ололовска