Пронајдени десет мигранти од Пакистан во возило на автопатот Гевгелија-Скопје

Од:

Полицијата вчера пронашла десет мигранти од Пакистан во патничко возило „БМВ X5“ со скопски регистарски ознаки на автопатот Гевгелија-Скопје, во близина на клучка „Прдејци“.

Како што соопштуваат од МВР, вчера околу 3:50 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, во близина на клучка „Прдејци“, полициски службеници забележале патничко возило „БМВ X5“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало на знак за запирање. Полициските службеници со службено возило го стигнале наведеното возило и во него биле пронајдени десет мигранти од Пакистан кои биле пренесени во полициска станица за понатамошна постапка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Протест на бегалци и мигранти на грчкиот остров Самос

Жители на Лезбос не сакаа бродот на невладината „Open arms“ да се закотви на островот

Ана Ололовска

Во „крајслер“ на автопатот Скопје-Велес пронајдени 12 мигранти, приведени две лица

Татјана Ташкова

Грција бара поактивно учество на НАТО во справувањето со мигрантскиот проблем

Предупредувања за драматично зголемен број прилив на илегални мигранти

Ана Ололовска

Околу 500 бегалци и мигранти од грчкиот остров Сими пренесени во Атина