Пронајдена дрога, приведени тројца дилери во Битола

Од:

Пронајдена е дрога и приведени се тројца дилери во Битола, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„На 24.06.2022 на ул.„Тодор Скаловски“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Г.К.(32), С.Г.(43), двајцата од Битола и Х.М.(33) од Саудиска Арабија затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја и други предмети.

Истиот ден од страна на полициски службеници при СВР Битола извршен е претрес во домот на Г. К на ул. “Партизанска” во Битола при што пронајдени и одземени се грутчеста материја, прашкаста материја, растителна материја, 18 семки, дробилка, ризли и др. предмети. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Во Мексико запленети 1,5 тони синтетичка дрога во камион што превезувал сокови

А1он

Скопски дилери завршија зад решетки во Кочани

Пронајдена дрога во тетовско, приведени седуммина

Бројот на смртни случаи поврзани со дрога во Англија и Велс се зголеми на рекордно високо ниво

Во три дена на релација Скопје – Охрид, приведени 20 лица кај кои е пронајдена дрога

ВИДЕО: Запленета дрога вредна над 400.000 евра во Кочани

Ана Ололовска