Пронајдена дрога при претрес во Скопје

Од:

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје вчера извршиле претрес на домот на К.Т.(23) во Скопје.

Како што информира МВР, претресот бил спроведен по претходно добиени оперативни сознанија и обезбедена судска наредба.

При претресот биле пронајдени и одземени 12 пакувања марихуана, две пакувања со бела прашкаста материја и дигитална вага.

– Лицето е лишено од слобода и по целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, се вели во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Претрес во Радовиш, пронајдена дрога

Орце Костов

Убиен е полицаец во Москва, негов колега е ранет

Кривична за родители кои им овозможиле на нивните малолетни деца да живеат вонбрачно

Криминалци од Србија продавале дрога и оружје во Данска, заработиле над два милиони евра

Вработена во српското МВР издавала фалсификувани пасоши

Запленета пратка од 1,7 тони кокаин вреден над 50 милиони долари