Пронајден застрелан полицаец во Штип

Од:

Полицаец бил пронајден мртов во четвртокот во населбата Суитлак во Штип, соопшти МВР.

Неговата сопруга во четвртокот во 11,30 часот го пријавила четириесет и деветгодишниот Сашо Митев за исчезнат.

Набрзо полицаецот бил пронајден мртов со прострелна рана на главата во штипската населба. Покрај него бил пронајден пиштол, кој е предаден на вештачење.

Телото на полицаецот е предадено на обдукција за да се утврди дали се работи за убиство или самоубиство.

Би можело да ве интересира

Жители на три села ќе ја блокираат изградбата на експресниот пат Штип – Кочани

Кочански крадец фатен на дело во Штип, со алат пробувал да обие продавница

Жарко Настоски

Арсовски: Сашко Николов со Штип владее исто како неговото семејство со Баргала

ССМ ќе ги застапува пред суд работниците од штипска „Баргала“, потпишуваат полномошно

Жарко Настоски

Околу 100 работници кои добија отказ од штипска „Баргала“ поднесуваат приговори

Жарко Настоски

Штипски крадци однеле шини со кои требало да се гради мост

Жарко Настоски

Leave a Comment

twenty − 1 =