Пронајден кокаин, приведен дилер од Скопје

Од:

На ул.„Букурешка“ во Скопје синоќа во 19.30 часот полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија го лишиле од слобода Г.Ѓ.(29) од Скопје.

При претрес во негов стан, извршен со судска наредба, соопштија денеска од МВР, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против двајца дилери, пронајден кокаин

А1он

Приведени тројца криминалци од Дојран, при претрес пронајдена марихуана

Најдена дрога кај велешанец во Кичево

А1он

Приведен кумановец кој крадел пари од црква

Во сообраќајка тешко повредена 70-годишна жена, возачот избегал

Катерина Павлова-Николовска

Почина 51-годишник поправајќи покрив на куќа

Катерина Павлова-Николовска