Професор со метален предмет претепал средношколец

Од:

Професор со метален предмет денеска околу 13 часот и 30 минути повредил ученик во средното училиште „Ибраим Темо“ во Струга.

dobivaj vesti na viber

Ученикот, бил примен на Хируршкото одделение со повреда на главата, потврди директорот на струшката Болница Арменд Арслани.

– Од одделението за Хирургија ме известија дека во 13 часот и 45 минути е примено дете со повреда на главата. Извршено е шиење и детето е пуштено на домашно лекување, изјави Арслани.

Полицијата, како што информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, го привела сторителот, 57-годишен стружанец.

– Во ОВР Струга приведен е Е. С. (57) од Струга, кој во средното училиште „Ибраим Темо“ го нарушил јавниот ред и мир и со метален предмет физички нападнал ученик во истото училиште. Се работи на целосно расчистување на настанот, изјави портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Би можело да ве интересира

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Пронајдено лице кое се оддалечило од домот

Ана Ололовска

Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица

Ана Ололовска

Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците

Ана Ололовска