Приведено лице, претрес во Скопје, пронајдена пушка и муниција

Од:

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје вчера во 16.20 часот го уапсиле А.Д.(51) од Скопје, соопштија денеска од МВР.

При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, се додава, биле пронајдени и одземени една пушка, една рамка за пиштол, 41 куршум и ловен патрон.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Две третини од германскиот извоз на оружје отиде во Украина оваа година

Македонија трета во Европа според стапката на смртни случаи од огнено оружје

Катерина Ѓуровски

Истрага за недозволено држење оружје

МВР: Уапсени се двајца дилери од Прилеп, пронајдена е дрога и пушка

Алејник: Украина се обидува да пренесе оружје на територијата на Белорусија за напад

Меѓународниот суд на правдата нема да и наложи на Германија да го запре извозот на оружје за Израел

Горан Наумовски