Приведени крадци од струмичко

Од:

Отсекот за криминалистичка полиција при СВР Струмица, на 09. и 10.10.2020, по претходни оперативни сознанија, во с.Иловица, струмичко, од слобода лиши три лица поради сомнение дека извршиле повеќе тешки кражби во куќи на подрачјето на Струмица и околните села, соопшти МВР.

Во СВР Струмица биле приведени Ш.М.(32), С.М.(18), двајцата од село Иловица и 17 – годишен малолетник од с.Свидовица. Во врска со кражбите, на разговор во СВР Струмица бил повикан и Ш.М.(18 ) од с.Иловица.

Расчистени се тешки кражби кои ги извршиле во куќи во с.Колешино и с.Куклиш и пронајдени се и одземени повеќе предмети кои им припаѓаат на оштетените. Исто така, извршено е и препознавање на Ш.М.(32) од страна на оштетените.

По целосно документирање и расчистување на случаите, против лицата ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави, посочуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Трагична сообраќајка во струмичко, Радовишанец го загуби животот

Дванаесет вработени во струмичката болница позитивни на Ковид-19

Жарко Настоски

Струмичката болница доби санитетско возило откако директорот апелираше преку Фејсбук

Жарко Настоски

Директорот на струмичката болница преку Фејсбук бара донации за болничко возило

Искра Манојлоска

Филипче од Струмица: Ги прошируваме болничките капацитети, кадар има доволно

Ана Василевска

Коронавирусот ја наполни струмичката болница, директорот бара дополнителен персонал

А1он