Приведени две лица барани со потерница

Од:

Полициски службеници од ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп, денеска, со судска наредба, ја привеле 30-годишната М.Д. од Скопје, известува МВР.

Таа била барана за издржување мерка притвор за извршено разбојништво по член 237 од Кривичниот законик. Со М.Д. бил приведен и 50-годишниот И.Б. од село Десово, прилепско, под сомнение за сторено кривично дело по чл.191 од Кривичниот законик.

Како што соопшти МВР, М.Д. ќе биде спроведена во надлежната казнено-поправна установа за издржување на мерката притвор.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Спасовски од Штип: Граѓаните ми посочија за одредени криминални активности во некои институции

Орце Костов

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Ана Ололовска

Тешко повреден полицаец, паднал со мотоцикл

Ана Ололовска

Масовна тепачка во Градски парк

Ана Ололовска