Приведени двајца крадци, веднаш откако ограбиле малолетник во Аеродром

Од:

Во Чаир приведени се двајца крадци кои попладнево украле мобилен телефон и паричник од малолетник во Аеродром.

dobivaj vesti na viber

„Денеска (03.01.2022) на бул. Крсте Мисирков во Скопје полициски службеници од СВР Скопје приведоа двајца разбојници, А.Х. (25) и малолетник, двајцата од Скопје, постапувајќи по добиена пријава во 18.07 часот дека на територија на општина Аеродром тие со закана од малолетник одзеле мобилен телефон и паричник.

Веднаш по добиената пријава, преземени се соодветни мерки и активности, разбојниците се пронајдени и приведени во ПС Бит Пазар, а кај едно од лицата е пронајден мобилниот телефон. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

Кривична пријава против скопјанка за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Приведен малолетник од Битола, осомничен за сторени повеќе кривични дела

Ана Ололовска