Приведен тетовец, прoнајдено оружје и муниција во неговиот дом

Од:

Полицијата вчера пронајде оруќје и муниција при претрес на дом и помошни простории 63 годишен жител на Тетово.

-Врз основа на судска наредба, вчера во 21 часот полициски службеници извршиле претрес во дом и помошни простории на улица „Андреја Стојановиќ“ кај 63 годишното лице од Тетово. При претресот биле пронајдени и одземени една автоматска пушка со рамка, 29 куршуми од автоматска пушка калибар 7,62 мм, еден пиштол „глок“ со една рамка со шест куршуми, 25 куршуми пиштолска муниција калибар 7,62 мм и седум куршуми пиштолска муниција „Магнум 357“, соопштуваат од прес-службата на МВР.

Од таму информираат дека осомниченото лице било било приведено и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Со закон се уредува управувањето на електрични тротинети, се укинуваат негативните поени за возачите

Ана Ололовска

Приведена криминална група за транспорт на дрога, запленет еден килограм и 58 грама кокаин

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Спасовски: Градиме Центар за обновување од катастрофи, единствен во регионот, за безбедноста на граѓаните

Татјана Ташкова

Спасовски жали што обвинителството немало храброст да одреди притвори за инцидентот во „Александар палас“

Ана Ололовска

Спасовски: Потврдувам дека се работи на расчистиување на работите во три фирми

Ана Ололовска

Полициска акција во фирмa на Камчев за претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ

А1он