Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопствениците

Од:

По преземени мерки од страна на Одделението за криминалистички работи Кисела Вода ќе биде поднесена кривична пријава против Ф.М.(32) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека на 26.07 и 27.07.2023 извршил две кривични дела тешка кражба и кражба на велосипеди на подрачјето Кисела Вода и Аеродром.

Со него бил извршен службен разговор во кој во целост ги признал начинот на извршувањето на кривичните дела, а одземените предмети биле вратени на сопствениците. При извршување на службен разговор Ф.М. со штрафцигер се заканувал дека ќе се самоповреди, но бил спречен од полициски службеници, а притоа Ф.М. нападнал полициски службеник. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Среде бел ден со пиштоли ограбена менувачница во Тафталиџе

Анита Петровска Рајковиќ

Скопјанец со пиштол се обидел да ограби банка во Аеродром

Телевизиска екипа во Чикаго е ограбена во центарот на градот додека известуваше за грабежи

Горан Наумовски

Ограбена е златарница во центарот на Париз, штетата е огромна

Филмска акција по грабеж на банка во Грција

Горан Наумовски

„Падна“ жената која влезе во банка и од туѓа сметка подигна 1,3 милиони евра

Горан Наумовски