Приведен 39-годишник од Велес осомничен за кражба во домот на негов сограѓанин

Од:

Полициски службеници го уапсиле Е.Ј.(39) од Велес осомничен дека претходно извршил кражба во домот на неговиот сограѓанин Ќ.В.(71) и украл повеќе предмети.

-Одземеното било пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот. Е.Ј. бил задржан во полициска станица, известен бил јавен обвинител и по документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Избегал од затвор и крадел низ Крива Паланка

18 годишник сакал да ограби банка во Аеродром – фатен на дело

Бочварски од Велес: Вложивме 1,1 милион евра за подобрување на локалната патна инфраструктура во градот

Орце Костов

Советници во општина Велес од свој џеб купиле стакло за масата за венчавки во матичното

Орце Костов

30 дена притвор за разбојник од Скопје

Голема полициска акција во Велес, затекнати дилери на дрога

А1он