Притвор за насилен скопјанец кој си ја истепал поранешната сопруга

Од:

На 4.08.2022, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода В.Д.(42) од Скопје затоа што претходно во семејниот дом физички ја нападнал својата поранешна 39-годишна сопруга.

dobivaj vesti na viber

По целосно документирање на случајот, на 5.8.2022, Единицата за насилен криминал – Одделение за семејно насилство при СВР Скопје, во консултација со Јавен обвинител, против В.Д. поднесе кривична пријава по итна постапка, а од судија за претходна постапка, на пријавениот му е одредена мерка притвор.

Би можело да ве интересира

46-годишна жена од Неготино e во кома, партнерот ѝ влегол дома и се обидел да ја убие

Маја Илиевска-Пачемска

Избегната трагедија во Скопје: Сакал да ја запали куќата, го давел синот и се обидел да го фрли од тераса

Горан Наумовски

Гостиварец обвинет за телесна повреда при семејно насилство

Битолчанец го убил зетот

А1он

Син го прободел својот татко во Охрид

А1он

Росоманец пријавил во полиција дека бил физички нападнат од сопругата

А1он