Притвор за дилер на марихуана од Тетово

Од:

Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 48-годишен тетовец осомничен за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

„При претрес во домот на осомничениот на 29 март биле пронајдени неколку различни пакувања со наркотична дрога – марихуана, со вкупна нето маса од 653,6 грама. Дрогата била скриена на различни локации во домот.

Јавниот обвинител до судијата на претходна постапка од Основниот суд во Тетово достави предлог за определување мерка притвор за осомниченото лице. Со решение на Судот на осомничениот му е определен притвор во траење од 30 дена“, велат од Обвинителството.

Би можело да ве интересира

Приведени деветмина дилери на дрога во Тетово

Нуредини: Доколку настапи влошување на квалитетот на воздухот, јавноста ќе биде веднаш информирана

Ана Ололовска

МЖСПП: Нема место за паника за воздухот во Тетово

Ана Ололовска

ВИДЕО: Касами ќе бара помош од Владата за штетите од невремето во Тетово

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Силно невреме во делови од земјава, во Тетово поплавени улици

Катерина Павлова-Николовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведен дилер

Катерина Павлова-Николовска