Пристигнаа новите униформи за Армијата

Од:

Ветено, остварено. Дојдоа новите униформи, напиша на нејзиниот ФБ профил министерката за одбрана, Радмила Шекеринска.

Новите униформи, најави претходно Шекеринска, ќе бидат целосно усогласени со Уставот и со Уредбата на претседателот.

– Во Преспанскиот договор имаме одреден период на транзација и никој не очекува работите да се променат преку ноќ, изјави министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, одговарајќи на новинарско прашање кога може да се очекува да бидат заменети ознаките и да се набават нови унформи за Армијата откако претседателот Стево Пендаровски ја потпиша Уредбата за преименување на АРМ.

Би можело да ве интересира

Шекеринска: Нашите војници од мисијата во Авганистан ќе се вратат до јули

Ана Ололовска

На АП Криволак презентирани лесните тактички оклопни возила на „Oshkosh Defense“

Ана Ололовска

Шекеринска: Целта на ВМРО-ДПМНЕ не е да се подобри Законот, туку да се блокира напредокот

Ана Ололовска

Маркоска: Антинародното ВМРО-ДПМНЕ е против отпремнини од 20 илјади евра за војниците

СДСМ: Со блокадата на законот за служба на Армијата ВМРО-ДПМНЕ останува на спротивната страна од интересите на државата

Војникот за кој има сомнеж дека е заразен со јужноафриканскиот сој, пристигна во Скопје

Катерина Павлова-Николовска