Пристигнаа 20 илјади вакцини „Астра зенека“ донација од Хрватска

Од:

Утрово во земјава пристигнаа 20.000 вакцини на „Астра зенека“, донација од Хрватска. Вакцините веќе од следната недела ќе бидат дистрибуирани по вакциналните пунктови низ земјата.

Ова е втора донација на вакцини „Астра зенека“, од хрватската Влада. На почетокот од месец јули донација од 10.000 вакцини, донесе министерот за надворешни и европски работи на Република Хрватска, Гордан Грлиќ Радман.

Би можело да ве интересира

Сведоштво на семејството на 22-годишникот кој почина од корона: Баравме лекари за да се стави вода во апаратот за кислород

Кристијан Ландов

Шеста хрватска социјална недела: Хрватска во длабока демографска криза

Ана Ололовска

15 починати лица и 227 нови случаи на Ковид-19

Катерина Павлова-Николовска

Собирање потписи за референдум во Хрватска за заштита на куната како валута

Повеќе од 10 проценти позитивни од тестираните на Ковид-19

482 нови случаи на Ковид-19, вкупно починати 17 лица

Катерина Павлова-Николовска