Припадници на Армијата ќе планинарат на Галичица во чест на Денот на независноста

Од:

Под мотото „Две езера – две стратешки цели – ЕУ и НАТО“ денеска во организација на Министерството за одбрана ќе се одржи планинска тура на Галичица во чест на 8 Септември, Ден на независноста.

Од Министерството за одбрана информираат дека министерката Радмила Шекеринска заедно со припадници на Армијата ќе го искачуваат врвот Лако Сигној на Галичица.

Според МО, учество најавиле членови на владата, амбасадори, одбранбени аташеа.

Би можело да ве интересира

Шекеринска: Сегашната политичка опција ја донесе земјава до членство во НАТО и преговори со ЕУ

Ана Ололовска

Шекеринска: Сакаме со соседите да бараме решенија, а не игра на уцени, притисоци, кавги

Ана Ололовска

Грацијано: Северна Македонија игра важна улога во стабилноста на регионот

Ана Ололовска

Законот за одбрана ќе се усогласува со обврските и правилата во НАТО

Ана Ололовска

Шекеринска – Метнар: Со членството во НАТО Северна Македонија станува важен играч за регионот но и за ЕУ

Ана Ололовска

Шекеринска од Галичица: Погледот кон двете езера симболично ги отсликува нашите две стратешки цели – членството во ЕУ и НАТО

Ана Ололовска