Пријавени два случаја на семејно насилство

Од:

Два случаја на семејно насилство се пријавени вчера во полиција.

Во првиот случај синоќа, во 23.50 часот во Битола полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Д.М.(39) од Битола.

Како што се наведува во МВР-билтенот, тој околу 21 часот физички ја нападнал неговата 41-годишна поранешна сопруга.

По целосно документирање на случајот, како што се наведува, ќе следи соодветен поднесок.

Во вториот случај, пак, вчера во 16.50 часот во СВР Скопје 49-годишна жена пријавила дека на подрачјето на Бит-пазар била нападната со тврд предмет од нејзиниот брачен партнер М.В..

Полицијата соопшти дека презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Малолетник од Скопје си ја истепал мајката

24-годишен скопјанец ја истепал невенчаната сопруга

Maж си ја истепал сопругата на Бит Пазар

Ќерка ја истепала мајка си на работно место во Тетово

Жител на Струшко нападнат од поранешната сопруга

Го нападнал својот татко, искршил врата и автомобил, па завршил во болница