Претставници од Кабинетот на Претседателот оддадоа почит на 10-те армиски резервисти загинати кај Карпалак

Од:

Претставници од Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, по повод 21-годишнината од загинувањето на 10-те армиски резервисти кај месноста Карпалак, денеска положија цвеќе пред спомен-плочата кај месноста Карпалак на автопатот Тетово – Скопје и пред комплексот „Карпалак“ во Прилеп.

dobivaj vesti na viber

Како што информираат од Кабинетот на Претседателот, генералниот секретар на Кабинетот на претседателот, Миле Бошњаковски положи цвеќе пред спомен-плочата кај месноста Карпалак на автопатот Тетово – Скопје, додека делегација во состав полковник Билјана Блажеска, аѓутант на претседателот и Валентин Диневски, посебен советник за безбедност и одбрана положија цвеќе пред комплексот „Карпалак“ во Прилеп.

Би можело да ве интересира

Претседателот Пендаровски и сопругата присуствуваа на погребот на Кралицата Елизабета Втора

Ана Ололовска

Пендаровски: Наш приоритет треба да биде вложувањето во животната средина, секој инвестиран денар носи придобивки во сите сфери

Ана Ололовска

Пендаровски на Процесот Брдо-Бриони: На земјите од Западен Балкан им е потребен пристап до механизмите на ЕУ за справување со економската криза

Ана Ололовска

Пендаровски ќе присуствува на погребот на Кралицата Елизабета Втора

Ана Ололовска

Пендаровски и Матарела положија венци на гробот на Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“

Ана Ололовска

Пендаровски-Матарела: Италијанска поддршка на политиката на проширување на ЕУ и за македонските евроинтеграции

Катерина Павлова-Николовска