Претседателот Иванов прилепски кум

Од:

Злате и Габриела кои живеат во Луксембург тукушто го кажаа судбоносното „да“ во црквата Свети Кирил и Методиј во Прилеп. Претседателот Ѓорѓе Иванов минатата година на „Школата за млади лидери“ ја прифатил поканата на Злате Ковилоски да му биде кум. „Кумство не се одбива “, одговорил Иванов.

А1 ја регистирираше церемнијата на венчавањето. Следува видео сторија на која кумот Ѓорѓе и кумата Маја според прилепските обичаи ги венчаа младите.

Би можело да ве интересира

Јакимовски: На Македонија ѝ требаат над 50 милиони евра за младите да останат дома

А1он

СДСМ: Глас за Пендаровски е глас за сигурна европска иднина

А1он

Пендаровски прв на гласачкото ливче, ДИК ја одреди ждрепката за првиот круг

Орце Костов

Кабинет на Пендаровски: Претседателот може да користи службено возило и за време на кампања

Орце Костов

ДУИ официјално го промовира Османи како кандидат за претседател

А1он

Уште едно име во трката за собирање потписи: Гоце Ристов сака да биде претседател, иницијативата ја поднел вчера