Претрес во Струмичко, пронајдена марихуана

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при претрес во струмичко е пронајдена марихуана.

„На 18.10.2021 година врз основа на Наредба за претрес на дом и други простории издадена од Судија на претходна постапка од Основен суд Струмица полициски службеници од СВР Струмица- НК за КР-ЕНТ во координација со Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи извршиле претрес во домот на лицето О.И. (20) од с. Свидовица, струмичко, при што пронашле марихуана и гранки од растението Cannabis.

Од страна на СВР Струмица по целосно документирање на случајот до надлежното Јавно обвинителство ќе биде поднесена соодветна кривична пријава“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

256 санкционирани возачи во Скопје, 40 за брзо возење

Притвор за дилер на дрога од Скопје

А1он

Повторно опожарена трска во Охридско Езеро

А1он

Приведен дилер, запленет кокаин, амфетамин…

Ана Ололовска

За незаконит лов приведен маж од Кочани

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници, со закана со нож одзеле чанта со дневен промет

Ана Ололовска