Претрес во Сопиште, запленета e дрога, приведен e дилер

Од:

олициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, по претходно добиени оперативни сознанија и наредба од Основен кривичен суд Скопје, вчера извршиле претрес во дом кај Д.Ц. (38) во село Добри дол, општина Сопиште.

При претресот, како што известува денеска МВР, пронајдени се четири кеси со околу четири килограми марихуана, вредна околу 20.000 евра.

Лицето е лишено од слобода и задржан во полициска станица каде по документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава по брза постапка.

Би можело да ве интересира

Потера низ Скопје по 26 годишна девојка – удрила полицаец со автомобилот бегајќи од претреси за дрога

Пронајдена дрога при претрес во Скопје

Затвореник од Штип организирал шверц на хероин

(ВИДЕО) Криминална група вршела убиства и набавувала кокаин од Латинска Америка – Спасовски вели: Ќе се зачудите кој се е вмешан

Александар Тодески

Во Албанија уапсени се 273 лица осомничени за учество во производство и продажба на дрога

Најдена дрога при претрес на куќа во Штип, меѓу приведените и 22 годишна девојка

А1он