Претрес во Слупчане, пронајдени повеќе парчиња оружје и муниција

Од:

Полициски службеници по добиена судска наредба од Основен суд Куманово, извршија претрес во дом и други простории кај З.И. (49) во село Слупчане, општина Липково.

„При претресот пронајдени се шест пиштоли различни марки, седум рамки за куршуми, пневматска пушка „екол“ со оптика за пушката, околу 2.500 куршуми различни калибри од 9мм, 7.62мм и 6.35 мм, 64 пиротехнички ракети. З.И. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава до ОЈО Куманово“, извести полицијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Уапсена криминалнa групa инволвиранa во трговија со дрога и оружје

Претреси во Битола и Ресен, пронајдени оружје и муниција

Претрес во демиркаписко, пронајдена муниција и алат за изработка на муниција, приведени две лица

Липково ќе биде прва општина во земјава целосно покриена со смарт броила од ЕВН, загубите ќе бидат 10 проценти

Орце Костов

Претрес на две локации во Скопје, пронајденo e оружје, муниција и дрога

Претрес во Македонски Брод, пронајдени оружје и муниција