Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведено едно лице

Од:

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово ја лишиле од слобода С.М.(24) од Куманово.

При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага со остатоци од марихуана.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Македонската полиција експресно пронајде криминалец баран меѓународна потерница, според германската БКА – ова е сјаен пример за успешна меѓународна полициска соработка

Обвинителството не бара притвор за адвокатот на Палевски, но ги продолжува проверките дали бил инволвиран

Александар Тодески

Ковачевски за Мицкоски: Прикривање на докази е кривично дело, ако ги има, треба да ги достави до МВР или ОЈО

Спасовски: Ќе има кривична пријава за возачот на Палевски, адвокатот е задржан во полициска станица

Александар Тодески

Стојков, адвокатот што го возеше Палевски во Србија притворен, обвинителството утре ќе одлучува дали ќе бара притвор

Адвокатот Стојков кој го однесе Палевски во Белград на распит во полициска станица

Александар Тодески