Претрес во домот на Катица Јанева – полицијата одзела еден телефон, за другиот рекла дека го изгубила

Од:

Полициски екипи вечерва влегоа и во домот на Катица Јанева, каде се вршел претрес. Налог бил издаден од Обвинителството за организиран криминал.

Според неофицијални информации, од шефицата на СЈО било побарано да го даде нејзиниот мобилен телефон, кој требало да биде одземен и даден на вештачење.

Полицијата успеала да одземе еден од два мобилни телефони, бидејќи Јанева рекла дека другиот го изгубила.

Полицијата вечерва влезе и во домот на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, како и во 1ТВ, медиум чиј сопственик е таткото на Боки 13, Миле Јовановски.

Би можело да ве интересира

Советот на јавни обвинители уште вечерва ќе и ја запечати кариерата на Јанева

Виктор Јованов

ВИДЕО: Собранието ја разреши Катица Јанева

Виктор Јованов

(ВИДЕО) Зендели: Партиите го погребаа СЈО и надежта за еднаков правен систем

Виктор Јованов

(ВИДЕО) Митрески: Мицкоски сака да издејствува амнестија за ексфункционери од ВМРО-ДПМНЕ

Виктор Јованов

(ВИДЕО) Димовски за разрешувањето на Јанева: Секое правно лудило завршува вака

Виктор Јованов

Собранието денеска ќе расправа за разрешувањето на Јанева

Татјана Ташкова