Пресуда: 300 евра казна и 3 години забрана за влез за уапсените бугарски државјани

Од:

Заврши процесот во судот во Крива Паланка за уапсените бугарски државјани кои беа приведени по инцидентот на граничниот премин Деве Баир.

Тројцата уапсени бугарски државјани се гонеа за сторен прекршок, нарушување на јавен ред и мир. Меѓу нив е и пратеникот на „Вазраждане“ Ангел Георгиев.

Според информациите кои за А1он ги потврдија од истрагата, уапсените добиле по 300 евра парична казна, Протерување и забрана за влез 3 години во Македонија.

На граничниот премин Деве Баир беа приведени три лица поради тоа што додека чекаа на границата упатуваа навреди и насилно се однесуваа кон полицајците.

Би можело да ве интересира

Полицијата повторно го фати 92-годишниот возач од Сливен како вози без дозвола, овој пат му го одзеде автомобилот

Орце Костов

Еден месец има Мухамед Зекири да се опорави психички и да почне неговото судење

30 дена притвор добија двајцата вмешани во киднапирањето на внукот на Љубе Бошкоски

Анита Петровска Рајковиќ

Не е добар психички – одложено судењето на Мухамед Зеќири

А1он

ВИДЕО: Teпaчка на наставник и ученик за мобилен телефон

Горан Наумовски

За шест часа во Скопје МВР казни 129 возачи, 27 од нив возеле без возачка дозвола