Прекинат сообраќајот на автопатот Скопје-Велес поради одрони

Од:

АМСМ известува дека автопатот Скопје-Велес од 17 часот е комплетно затворен поради одрони на патот, каде што се случила и сообраќајна незгода поради истото, додека 15 минути сообраќајот се одвива со пропуштање на возила.

-Од 17:00 часот автопатот Скопје-Велес е комплетно затворен поради одрони на автопатот и поради одронот случена е сообраќајна незгода без повредени. Од 17:15, сообраќајот се одвива со пропуштање на возила, стои во известувањето на АМСМ.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Се урна дел од автопат во Кина, најмалку 19 лица се загинати

А1он

Сообраќајка на автопатот „Пријателство“ – удрил во паркирани автомобил и камион

Анита Петровска Рајковиќ

Политичари прекршувале закони за кинески инвестиции: Мапа со контроверзни проекти на Балканот

Орце Костов

Наместо за 10, автопатот Кичево-Охрид ќе се изгради за 12 години: Собранието го поддржа предлогот за нов рок

Горан Наумовски

Експресно оттуѓен имотот на делницата Тетово-Гостивар, заглави експропријацијата кон Букојчани

Орце Костов

Завршува обновата на автопатската делница Катланово-Петровец