Прегазен велосипедист во населбата Маџари

Од:

На улица „Методија Андонов – Ченто“ во скопската населба Маџари околу 12:50 е удрен велосипедист од моторно патничко возило Рено со скопски регистарски ознаки.

Лицето е веднаш пренесено во ургентниот центар по што му е извршен лекарски преглед и дадена му е соодветна нега.

Увидот е во тек.

Би можело да ве интересира

Почина четиримесечно бебе во Кочани

Ана Ололовска

Жител на тетовски Пирок повредил полицаец, оштетил полициски возила и наплатна рампа

Ана Ололовска

Сообраќајна незгода за време на полицискиот час во Тетовско

Ана Ололовска

Товарен воз се излизга од пругата меѓу Миравци и Клисура, нема повредени

Ана Ололовска

Во Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

Ана Ололовска

Татко и син од Струмичко убиени во Швајцарија

Ана Ололовска