Пред ноќен клуб во Охрид истепани момче и девојка

Од:

Полицијата извести дека на информативен разговор се повикани А.Т. и К.С. бидејќи се сомничат дека заедно со уште едно лице, ноќеска на паркинг пред ноќен клуб лоциран на булеварот „Железничка“ во Охрид, физички ја нападнале Б.Ј.(28), а потоа и Д.Ј.(34), двајцата од Охрид.

Повредените побарале лекарска помош во службата за Итната медицинска помош, а потоа, биле пренесени во Општата болница каде, кај Д.Ј. биле констатирани тешки повреди.

За инцидентот известен е Јавен обвинител и по целосно расчистување и документирање на настанот, против напаѓачите ќе биде поднесена пријава.

Би можело да ве интересира

Министерство за култура: Се заострува режимот за градби во старото градско јадро на Охрид

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов

Повозрасна жена починала во болницата Св. Еразмо, нејзиниот син пронајден на улица во Охрид

А1он

Земјотрес во Албанија почувствуван во Охрид и во Кичево

Катерина Ѓуровски

Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици

Зечевиќ од Охрид: Силата на духовното раѓање што го носи Водици и вербата во новата надеж нека бидат наша заедничка поткрепа да создадеме подобра иднина

А1он