Пожар во ТВ ВИС во Струмица

Од:

Пожарот кој изби ноќеска по 2 часот во поранешната касарна во Струмица, ја зафати и ТВ Вис. Уништен е поголем дел од опремата на телевизијата, а зафатено е и телевизиското студио, информираат од Вис. Интервенирале противпожарните служби за да го изгаснат пожарот, а од водата, опремата на телевизијата дополнително била уништена, додаваат тие.

Од телевизијата велат дека во идниот период граѓаните ќе ги информираат преку нивните официјални профили на социјалните мрежи.

Полиција направила увид, а истрагата ќе треба да покаже кои се причините за пожарот, како и да процени за колкава материјална штета станува збор.

Фото: ТВ Вис

Би можело да ве интересира

Донација на хуманитарни пакети од Заеви за Струмица

Ана Ололовска

Пожар во куќа во Кавадарци, за среќа не настрадал 70-годишниот сопственик

Ана Ололовска

Се затвораат сите пазари во Струмица

Ана Ололовска

На подрачјето на СВР Струмица забележан само еден случај на непочитување на полицискиот час

Ана Ололовска

Со авионско фрлање 35.000 литри вода се гаснеше пожарот над Марков Манастир

Ана Ололовска

Пожар кај Отошница, над Марков манастир

Ана Ололовска