Пожар во ТВ ВИС во Струмица

Од:

Пожарот кој изби ноќеска по 2 часот во поранешната касарна во Струмица, ја зафати и ТВ Вис. Уништен е поголем дел од опремата на телевизијата, а зафатено е и телевизиското студио, информираат од Вис. Интервенирале противпожарните служби за да го изгаснат пожарот, а од водата, опремата на телевизијата дополнително била уништена, додаваат тие.

Од телевизијата велат дека во идниот период граѓаните ќе ги информираат преку нивните официјални профили на социјалните мрежи.

Полиција направила увид, а истрагата ќе треба да покаже кои се причините за пожарот, како и да процени за колкава материјална штета станува збор.

Фото: ТВ Вис

Би можело да ве интересира

Пожар кај неготинската депонија, од Комуналец се сомневаат дека е подметнат пред избори

А1он

Полицијата ги бара сторителите кои го предизвикаа пожарот со градежен шут во Порој

Ана Ололовска

Грчките острови повторно горат, големи пожари на Крит и Евија

А1он

ВИДЕО: Голем пожар го зафати грчкиот остров Хиос, избегната евакуација

А1он

Изгореле 25 јагниња во пожар во Сирково

Ана Ололовска

Во Кичево во два одвоени пожара изгоре еден трактор и два хектари сено

Ана Ололовска