Пожар во изборниот штаб на ДУИ во Кичево

Од:

Пожар избувнал синоќа во 1:10 часот по полноќ во хотелот „Арабела“ во Кичево, при што била опожарена канцеларијата на ДУИ , каде што беше сместен изборниот штаб на оваа партија.

На местото излегле полициски службеници од Полициската станица Кичево, соопшти МВР.

Противпожарната едниница од Кичево интервенирала со три возила и шест пожарникари. Пожарот најпрво е локализиран и околу 2 часот и целосно ликвидиран.

Како што соопшти МВР во пожарот нема повредени лица.

Материјалната штета и причините за пожарот ќе се утврдваат.

Би можело да ве интересира

Пожар во автобус на ЈСП во Аеродром

А1он

Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани

Ана Ололовска

СДСМ ја почна постапката за кандидирање лидер на партијата, ДУИ смета дека Заев треба да почека со оставката за премиер

Ана Ололовска

Груби: Оставката на Заев од премиерското место треба да почека

Ана Ололовска

Ахмети – Ќучук: Датум за преговори што е можно поскоро

А1он

Одложена премиерата на претставата „Ако останеш дома“ во Центарот за култура во Кичево

А1он