Пожар во индустрискиот дел кај спортскиот центар во Тетово

Од:

Тетовските пожарникари интервенираат попладнево на пожарот што се случи на улицата „Љубо Божиновски-Пиш“ во индустрискиот дел во близина на спортско-рекреативниот центар. Пожарот кој зафатил неколку монтажни објекти-бараки, во тетовската полиција е пријавен во 15 часот и 30 минути.

-На местото на пожарот испратени се служби на СВР Тетово. Се преземаат мерки за утврдување на причините за пожарот и причинетата материјална штета, информира Марјан Јосифоски порпарол на СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Двајца повредени при пожар во куќа во населба Илинден

Ана Ололовска

Пукната доводна цевка на Шар Планина причина за отежнато водоснабдување во Тетово

Ана Ололовска

Тетовската полиција бележи 28 случаи на злоупотреба лични податоци

Ана Ололовска

Се запали оџак од куќа во Кавадарци, пожарникарите спречија огнот да не предизвика поголеми штети

Ана Ололовска

Акција во Тетово: “Собраќајна полиција“ пред секое основно училиште

Опожарени трски и сува трева кај Калишта

Катерина Павлова-Николовска