Пукање во Ист Гејт

Од:

Истрели од огнено оружје повторно се слушале во трговскиот центар Ист Гејт, потврдуваат за А1он од Министерството за внатрешни работи. Од таму велат дека во моментов, полицијата проверува за што точно станува збор, а повеќе информации ќе имаат во текот на денот.

Ова не е првпат да се случи пукање во овој трговски центар. На 25 август годинава, во подземните гаражи во Ист Гејт имаше филмско пукање кон триесет и деветгодишниот Р.Т. од Скопје, но тој не беше погоден од куршумите.

Тогаш маскираните лица кои пукаа од возило ауди со странски регистарски таблички избегаа од местото, а возилото беше пронајдено запалено кај езерото Треска кон Грчец.

Би можело да ве интересира

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ

МВР да не прави хаос и да дава презицни информации за пасошите порача Џафери

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Бојмацалиев: Обрасци пристигаат, заменети над 1.300.000 патни исправи

Костовски: МВР да одговори кој е улогата на Мицкоски во скандалот со тепањето полицаец

Тошковски: Стариот пасош важи во Германија и Швајцарија, а не важи кај нас, срамота е

Орце Костов